Place | Name | TSS = |
TES + |
PCS + |
SS | PE | CO | IN | Ded - |
Start # |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Caroline Santaguida, SC of Boston | 64.86 | 32.54 | 32.32 | 4.45 | 4.50 | 4.55 | 4.55 | 0.00 | #11 |
2 | Richelle Chang, Academy at Mitchell Johansson Method | 57.21 | 28.37 | 29.34 | 4.10 | 3.95 | 4.10 | 4.10 | 0.50 | #6 |
3 | Abigail Newton, SC of Boston | 50.71 | 24.57 | 26.14 | 3.60 | 3.65 | 3.70 | 3.65 | 0.00 | #5 |
4 | Ava Obremski, Connecticut Skating Academy | 46.23 | 21.07 | 25.16 | 3.50 | 3.40 | 3.65 | 3.40 | 0.00 | #8 |
5 | Gretchen Irwin, Connecticut Skating Academy | 42.28 | 18.00 | 25.28 | 3.55 | 3.15 | 3.80 | 3.45 | 1.00 | #3 |
6 | Lauren Widrick, North Shore SC | 40.98 | 17.46 | 24.02 | 3.35 | 3.20 | 3.50 | 3.25 | 0.50 | #1 |
7 | Hannah Chioffi, Shattuck - St. Marys | 40.08 | 17.48 | 22.60 | 3.10 | 3.00 | 3.35 | 3.20 | 0.00 | #2 |
8 | Gracie Dortona, Gate City FSC | 39.76 | 17.16 | 22.60 | 3.10 | 2.95 | 3.40 | 3.20 | 0.00 | #9 |
9 | Emily Jones, Individual Member | 30.36 | 11.12 | 20.24 | 2.80 | 2.60 | 3.10 | 2.80 | 1.00 | #10 |
WD | Giselle Graves, SC of Boston | - | ||||||||
WD | Victoria Spradlin, SC of Boston | - |
Function | Name |
---|---|
Judge 1 | Leslie Gianelli, Wallingford, CT |
Judge 2 | Shelbi Gill, Acton, MA |
Judge 3 | Victoria Hildebrand, Williston, VT |
Judge 4 | Joy Jin, Palo Alto, CA |
Judge 5 | Christine Magill, Waltham, MA |
Judge 6 | Danielle Hartsell Minnis, Concord, NC |
Judge 7 | Mary-Elizabeth Wightman, Lake Placid, NY |
Referee | Robert LaMontagne, Providence, RI |
Technical Controller | Lori Dunn, Cape Coral, FL |
Technical Specialist | Christina Oleson, Beachwood, OH |
Assistant Technical Specialist | Joshua Fischel, Arlington Hts, IL |
Legend | |
---|---|
TSS | Total Segment Score |
TES | Total Element Score |
PCS | Program Component Score |
SS | Skating Skills |
PE | Performance |
CO | Composition |
IN | Interpretation of the Music |
Created by IJScompanion 3.11.4
Sunday, Sep 22, 2019, 01:04 PM Eastern Daylight Time